Lewis Hamilton nuk ka ndërmend të dorëzohet në luftën për titullin kampion në Formula 1 që do të ishte i katërti për të në karrierë. Tashmë kanë mbetur vetëm 4 gara nga fundi i Botërorit dhe diferenca mes tij dhe Rosberg në krye është 33 pikë me gjermanin që mund ta fitojë titullin e tij të parë edhe me 3 vende të dyta.

“Kanë mbetur edhe 4 gara dhe unë do të luftoj çdo fundjavë për t’i fituar ato”, tha Hamilton. “Më pas do të shohim se çfarë do të ndodhë. Nuk kam çfarë të pres më”.

Ndalesa e radhës së Formula 1 është ajo në pistën e Austin në Teksas ku Hamilton ka fituar në 3 nga 4 garat e zhvilluara aty.

“Do të kthehemi në SHBA që është si një shtëpi e dyta imja për sa u përket garave”, vijoi Hamilton. “E adhuroj këtë vend, kulturën dhe pistën kështu që mezi po pres që të garojmë. Kam kujtime të mrekullueshme nga Austin ku përveç 3 sukseseve në 4 gara të mbajtura, në këtë pistë vitin e kaluar sigurova dhe titullin kampion”.

/ Top Channel

Artikulli paraprakKriza e Interit do të vazhdojë apo…
Artikulli tjetërKundër Atalantas rasti i fundit