Lewis Hamilton bëri garë fantastike për “pole position” për Çmimin e madh të Malejzisë.

Piloti britanik i Mercedes regjistroi kohën më të mirë 1:32.850 në shtegun Kuala Lampur duke lënë pas vetës liderin aktual dhe shokon e skuadrës Nico Rosberg, kurse befasi ishte Max Verstappen i cili do të niset në pozita e tretë.

Pas tij vijnë Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen, Sergio Perez, Nico Hulkenberg, Jenson Button dhe Felipe Massa.

Gara zyrtare zhvillohet të dielën në mëngjes në ora 09.00 me kohën tonë lokale.

hamilton

Artikulli paraprakBarcelona pas anëtarit të Atl.Madrid që mposhti Bayern Munchen
Artikulli tjetërKf. Hajvalia në “kaos” total, java e ardhshme vendimtare!!!