Nëse ndonjë skuadër e Bundesligas do të mund të quhet autsajder dhe që nga sot që rrezikon të largohet në një rang më të ulët të futbollit gjerman, atëherë padyshim se është Koln.

Ata humbën në shtëpi nga Hamburg 1:3, edhe pse për më shumë se gjysmë ore lojë kishte një lojtar më shumë në fushë.
Andre Hahn shënoi golin e epërsisë për Hamburgun që në tri vitet e fundit mezi shpëtoi pa rënë në Bundesliga 2, kurse pak më vonë edhe Bobby Wood shënoi goline dytë dhe të fitores për Hamburgun. Sorenssem i dha pak shpreaa vendasve me golin e minutës së 96, derisa në akcionin e radhps shënoi Holtby.
Duhet thënë se pikërisht kartonin e dytë të verdhë (të kuq) e mori shqiptari Mergim Mavraj. /Korneri.net

Artikulli paraprakLideri i ri në La Liga deklasoi Villarrealin
Artikulli tjetërMontella analizon kundërshtarët e Milanit në grupet e Europa League, ja si i duken