Vashat e Hajvalisë që po zhvillojnë ndeshjet kualfikuese në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, as këtë herë nuk arritën të shënojnë fitore pasi luajtën baraz 1-1 me rivalet e tyre nga Ishujt Faroe, Klaksvik.

Vashat tona të parat kaluan në epërsi me golin e Zelfie Bajramaj, por kundërshtaret tona barazuan me anë të Rannva Andreasen. Edhe pse Hajvalia ishte skuadër më e mirë, pati raste më shumë, 19 tentime prej tyre nëntë në drejtim të portës, megjithatë rezultati nuk ndryshoi.

Pas këtij barazimi Hajvalia mbetet në pozitën e tretë në tabelë me dy pikë nga tri ndeshje dhe në këtë mënyrë elimohet nga garat me fat të keq, pasi ishte në pyetje vetëm një pikë që ka më shumë Paok.

hajvalia stats

Artikulli paraprakZyrtare: Vëllezërit Zekiqi në Trepçë
Artikulli tjetërMan City e bënë punën si duhet