Sezoni i parë i Erling Haaland me Manchester City-n mund të konsiderohet pa frikë si një vit ëndrrash.

Sulmuesi norvegjezi fitoi tre trofe shumë të rëndësishëm me ekipin e tij, mes tyre edhe atë të Champions League. Për formën e treguar në sezonin e tij të parë te Manchester City, Erling Haaland është zgjedhur “Lojtari i Vitit” në Premier League, për edicionin 2022-2023.

Halaand në edicionin e kaluar në futbollin anglez (PL) ka shënuar 3 gola, dhe ishte më meritori për triumfet e skuadrës nga qyteti i Manchester-it.

/Supersport.al

Artikulli paraprakAshpërsia ndaj gjyqtarit, Van Dijk mund të dënohet rëndë
Artikulli tjetërTaremi me një këmbë te Milan