Portali “34sad.com” ka bërë me dije se hakerat shqiptarë kanë ndërhyrë për të marrë në dorë faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Serbisë. Ata kanë vendosur foton e tyre në profilin zyrtar të faqes, ndërsa nuk kanë harruar edhe të lënë dixhiturën: “E hakuar nga A.K. Kosova po e luan ndeshjen në Shkodër, Shqipëri”.

Kujtojmë se lufta virtuale mes shqiptarëve dhe serbëve nuk është hera e parë që ndodh, pasi këto janë situata që janë përsëritur edhe në të shkuarën.

Artikulli paraprakValon Berisha kërkon mirëkuptim nga tifozët
Artikulli tjetërMediat serbe gjejnë kohë të tallen me humbjen e Kosovës