Përfundoi dita e parë e turneut Dalmatinko Cup.

Në ndeshjen e tretë të Grupit C te gjenerata U13, Prishtina 2022, pësoi disfatë nga larg skuadra më e mirë e turneut, Hajduk Split me rezultat 5-0, shkruan Korneri.net

Hajduku deri më tadh shfaqi futbollin më cikësor në këtë turne, dhe ndeshjen e mbylli në 8 minutat e para, kur shënoi tre gola. Me këtë humbje Prishtina 2022, mneri me pak gjasa për kualifikim tutje.

Ndryshe mund të thuhet për gjeneratën U17, të cilët e zhvilluan ndeshjen e parë miqësore ndaj Petrovac me rezultat 3-1. Futbollistët tanë ishin shumë të mirë, dhe me meritë triumfuan, fal golave të Shkëlqim Veliu, Gentrit Jaha dhe Elvis Geci. /Korneri.net

Artikulli paraprakU13 shënoi fitore, U12 humbje
Artikulli tjetërVendimi më i rëndë në jetën e tij. Ibra e la futbollin, nuk e ka ditur as familja e tij