Nuk kishte fat sportiv, sepse me lojë e ka shkel kundërshtarin izraelit Maccabi Te Aviv. Hajduk Split eliminohet nga Europa League, pas penalltive përkundër lojës së shkëlqyer që tregoj gjatë 120 minutave lojë.

Portieri Rajkovic i mysafirëve ishte shpëtimtari i vërtetë pasi ndali më shumë se gjashtë gjuajtje apo më saktë shpëtoi gola të sigurtë.

Rezultati 2-1 pas 90 minutave lojë, e dërgojë ndeshjen në vazhdime atje ku nuk pati gola, dhe në fund Maccabi fitoi pas penalltive 3-4.

Golat gjatë kohës së rregullt i shënuan Marko Cosic, kurse për mysafirët Ezequiel Scarione.

 

Artikulli paraprakWest Ham eliminohet, kualifikim historik për Sassuolo
Artikulli tjetërPremier League, ishulli më trajnerët më të paguar në botë