Një tjetër shqiptar pritet të jetë pjesë e kampionatit anglez Premier League.

Këtë herë fjala është për mbrojtësin 23-vjeçar nga Kosova, Florent Hadërgjonaj, i cili është afër të bëjë një hap gjigant në karrierën e tij, edher pse do të vesh sipas të gjhitha gjasave fanellëne klubit të vogël dhe pak të njohur Huddersfield, shkruan Korneri.net.

Mediat gjermane dhe disa angleze tashmë kanë raportuar se Huddersfield dhe klubi gjerman Ingolstadt janë dakorduar që kosovari të transferohet (huazohet) në Premier League për 5 milionë euro aq sa kushton kartoni i tij, kjo për arsye se lojtari ka kontratë me bavarezët deri në vitin 2020.
Hadërgjonaj është reprezentues i rregullt i Zvicrës në gjeneratat e reja, dhe më herët ishte pjesë e klubit Young Boys. /Korneri.net

Artikulli paraprakStërvitje të jashtëzakonshme dhe të papara ndonjëherë
Artikulli tjetërE pabesueshme çfarë shkruajnë mediat gjermane për italianin Conte