Gazeta “Zëri” raportoi që kishte kontaktuar me trajnierin e Kosovës, Albert Bunjakin, ku ai ka pohuar se Florent Hadërgjonaj do të bashkohet me përfaqësuesen e Kosovës në nëntor.

Por mbrojtësi i Ingolstadt, Hadërgjonaj, për gjermanen Blick ka bërë të qartë se ai nuk do të bashkohet me Kosovën për momentin dhe se fjalët e tjera kanë qenë shpifje.

“Kam pasur kontakt me përfaqësuesen e Kosovës, të cilët më kanë pyetur nëse isha i interesuar për të luajtur për ta, dhe kjo gjë normalisht më nderoi. Por ua bëra të qartë që për momentin dua të fokusohem te karriera me klubin tim dhe në të ardhmen do të vendos se cilin ekip kombëtar do të përfaqësoj. Çdo gjë tjetër është shpifje”, deklaroi Hadërgjonaj.

Artikulli paraprak6 ndeshje dhe 0 gola per Dybala, problem?
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Trepça89 – Liria [FOTO]