Të luash në stadiumin Bombonera të skuadrës Boca Juniors, thuhet se duhet te kësh fat pasi atmosfera aty është më e xjarrta në botë, kurse të shënosh gol aty kundër vendasve është ndjenjë edhe më e çuditshme dhe e madhe.

Njëri prej tyre është edhe Teofilo Gitierrez, i cili në ndeshjen Boca-Rosario Central pasi shënoi  gol nisi të festonte me shenja të rivalit më të madh të Boca Jioros, River Plate skuadër në të cilën luajti më herët në karrierë.

Pasi shënoi golin me dorë u mundua t’iu bënte me dije të gjithëve në stadium vijan dijagonale që e simbolizojnë gjithmonë fanellën e River Plate.

Ky gjest i tij ka irituar edhe lojtarët e Bocas, e sidomos Carlos Tevezin. Ndesha nuk vazhdoi për gati 10 minuta derisa gjyqtari i ndeshjes dy futbollistë, Centurion (ish-Genoa), dhe pikërisht golashënuesin Gutierrez.

 

Artikulli paraprakZyrtare: Shkarkohet Klinsmann
Artikulli tjetërBeckham: “Ibra ishe si fëmijë kur humbje, por jam kënaqur duke luajtur me ty”