Braziliani fantastik i skuadrës gjermane Wolfsburg, Luiz Gustavo, nuk do të largohet nga gjatë kësaj vere edhe pse për të ka shumë skuadra të njohura evropiane që janë të interesuara.

Gustavo, ish-anëtar i Bayern Munchen është pika më e fortë e Wolfsburg dhe titullar i padiskutueshëm i kombëtares së Brazilit, ishte spekuluar se mund të kalojë te Juventus ose te Chelsea, mirëpo një gjë e tillë nuk do të ndodhë të paktën në këtë afat kalimtar.

Artikulli paraprak“Dortmund më i fortë në edicionin e ri, Bayern vështirë ta fitojë Bundesliga-n”
Artikulli tjetërBaggio: Inter mund të befasojë në edicionin 2016/17