Pas humbjes turpëruese 4-2 nga Leicester City, Pep Guardiola e ka pranuar se çdo kundërshtar mund t’i shkaktojë disfatë në Premier League.

Në një deklaratë për mediat pas ndeshjes spanjolli ka pranuar se të gjitha ndeshjet do të jenë të vështira për Manchester Cityn.

“Para se të vija këtu më thanë se në Premier League të gjitha ekipet e mposhtin njëra-tjetrën dhe tani e pranoi këtë. Do të jetë një sezon i gjatë. Duhet të punojmë shumë”, tha spanjolli.

Artikulli paraprakRamos shprehet pas fitores drithëruese të Real Madridit
Artikulli tjetërTare shpërthen me akuza: Derbin e Romës e vendosën gjyqtarët, Strootman ishte shumë qesharak