Trajneri spanjoll i Manchester City, Pep Guardiola, e ka vlersuar lojën e skuadrës së tij edhe pse nota mjaftë të larta skuadrës nikoqire në takimin e sontëm, Napolit.

“Ishte shumë e vështirë ta kontrollonim lojën, pasi Napoli mbizotëroi mesin e fushës, duke na bërë të vuajmë, por i’a dolëm. Ky Napoli është fantastik dhe jo rastësisht është lider në Serie A”, tha Guardiola.

Artikulli paraprakLiverpool vazhdon kryesimin e grupit
Artikulli tjetërSarri: Pësuam nga gabimet tona, por ishte e vështirë të ndalëshin këmbëshpejtët kundërshtarë