Trajneri spanjoll, Pep Guardiola, ka lënë të kuptohet se bomberi argjentinas bën pjesë në planet e tij, pavarësisht se Aguero ka humbur vendin e titullarit që nga ardhja e sulmuesit brazilian, Gabriel Jesus.

Ditë më parë ish sulmuesi i Atletico Madridit, Sergio Aguero tha se do të shikoj në fund të sezonit se çfarë dëshiron të bëjë klubi me mua.

Menjëherë erdhi dhe kundërpërgjigjja e klubit anglez, të cilët bën të ditur se nuk e kanë në plan të shesin Agueron.

I po të njëjtit mendim është edhe trajneri i skuadrës Pep Guardiola.

“Pesë minuta pas deklaratës së tij, klubi lëshoi një komunikatë për të ardhmen e Sergio Agueros”, tha Guardiola pas pyetjes së gazetarit nëse argjentinasi do të largohet nga “Etihad Stadium”, duke lënë të kuptohet se nuk dëshiron që argjentinasi të largohet nga City.

Artikulli paraprakBabai fiton 1 mln euro, Casillas harroi ta luajë skedinën….
Artikulli tjetërMediat britanike: Wenger afër pensionimit! Allegri me pak gjasa, ja të gjitha alternativat për trajnerin e ri të Arsenalit