Nëse ndonjë skuadër rivale në Premier League ka marr më shumë futbollistë nga Arsenali, atëherë nuk ka dyshim se ajo është Manchester City. Shumë lojtarë cilësor u larguan nga Londra më shumë për shkak të pagës që ofronte klubi i pasur anglez, kurse këtë herë ndoshta mund të jetë e kundërta.

Pep Guardiola e dëshiron sulmuesin kilean, Alexis Sanchez, për të cilin ofron më shumë se 60 milionë funte. Duhet theksuar se Sanchez i cili ka kontratë deri në vitin 2018, ai po heziton ta vazhdojë kontratën e cila do të skadon në vitin 2018.

 

Artikulli paraprakPSG, Aurier dënohet me dy muaj burg. Do të apelojë
Artikulli tjetërGrushta mes lojtarit dhe gjyqtarit! (Video)