Monaco's French defender Benjamin Mendy (L) vies with Juventus Defender from Brazil Dani Alves during the UEFA Champions League semi final second leg football match Juventus vs Monaco, on May 9, 2017 at the Juventus stadium in Turin. / AFP PHOTO / Miguel MEDINA (Photo credit should read MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images)

Mbrojtësi i Monacos, Benjamin Mendy, falë paraqitjeve të tij përgjatë sezonit në Ligue1, ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të mëdha Europiane.

Në Angli dy janë kandidatët që kërkojnë të transferojnë francezin , Chelsea dhe Manchester City. Citizens janë të parët që kanë bërë hapa konkret, duke i paraqitur ekpit nga Principata një ofertë, që kap shifrat e 50 milionë Eurove, pavarësisht shumës duket se drejtuesit e Monacos nuk janë bindur dhe e kanë refuzuar atë./Korneri.net.

Artikulli paraprakBonucci dhe Biglia nuk janë në listën e UEFA-së, për ndeshjet kualfikuese
Artikulli tjetërBarça dështoi të bindë Neymar-in të rrijë