Sërish skena të papara dhe të shëmtuara vijnë nga fushat e futbolit edhe pse në rangjet e ulëta të futbollit në Zimbabve. Ishin duke luajtur Vic Falls Tigersi i Amagagasi, dhe  në momentin kur gjyqtari kryesor ndëshkoi me karton të kuq një futbollist, shikoe se çfarë ndodh.

 

 

Artikulli paraprakGuardiola në “shoping” te Arsenali
Artikulli tjetërZekiqi tregon arsyen pse vendosi të kthehet te Trepça