Sulmuesi fantastik francez, Antoine Griezmann, mund të realizojë gjatë verës transferimin surprizë. Vetë francezi pranoi se gjatë merkatos së verës mund të ndryshojë fanellë dhe të lëvizë nga Atletico te Real dhe kjo nuk është fantazi.

“Unë nuk përjashtoj asnjë mundësi në lidhje me të ardhmen time, përfshi edhe një transferim te Real Madrid”, ka thënë pas derbit të djeshëm, ku Griezmann realizoi golin e barazimit në minutën e 85-të”, ka deklaruar Griezmann për mediat spanjolle.

Artikulli paraprakTrajneri i Malaga-s bën “hajgare” me Barcelonën
Artikulli tjetërLewis Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Kinës