imageGranit Xhaka ka postuar një foto në instagramin e tij. Mesfushori i Arsenalit njihet si një njeri që e do dhe rri shumë me njerëzit e familjes. Kësaj radhe ai ka zgjedhur t’i dedikojë disa fjalë nënës së tij, teksa në foton e postuar shkruhet: “Mos ia ngri zërin asaj që t’i ka mësuar fjalët, se në shpirt trazohen detet, se në zemër përgjaken malet, se pendimi do të dhembë, edhe kur gabimi falet”. Ndërkohë në dixhiturën poshtë fotos shkruhet nga Xhaka: “Mam, zemër”.

Artikulli paraprakShokohet Milan, mesfushori kërkon largimin
Artikulli tjetërKështu e parashikon ndeshjen me Prishtinën bomberi i Feronikelit