Mario Gotze edhe zyrtarisht e përfundojë aventurën e tij në Borussia Dortmund.

Drejtori sportiv i klubit të njohur gjerman, Marc Zorc, i tha Sky Sky Germany para udhëtimit në Wolfsburg, se heroi i Gjermanisë me 2014, e ka mbyll marrëveshjen me Dortmundin, dhe do të jetë lojtar i lirë gjatë kësaj vere, përcjell Korneri.net

“Marrëdhënia jonë me Mario do të përfundojë këtë verë. Ne e morëm këtë vendim me marrëveshje të ndërsjellë pas një bisede paqësore që kishim. Mario është një djalë mbresëlënës, dhe ne i dëshirojmë atij karrierë të suksesshme dhe shëndet kudo që aio vendos të luaj”, ka thënë  Zorc.

Për lojtarin jerman interesimin më të madh e ka shfaq Lazio apo më saktë Igli Tare, që po mundoet ta sjell në Olimpico, dhe mediet italiane janë mjaftë të sigurta se kjo mund të ndodh. /Korneri.net

Artikulli paraprakFederata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht
Artikulli tjetërSporting refuzoi ofertën e Milan për Quaresma