Manchester City ka konfirmuar ardhjen e Sergio Gomez (21 vjeç) nga Anderlecht për 15 milionë euro.

Ai është një mbrojtës i majtë sulmues me të cilin Guardiola ka plane të mëdha për të ardhmen. Gomez do të qëndrojë në ekipin e parë të Cityt dhe nuk do të dalë në huazim në ndonjë klub tjetër, përcjell Korneri.net

Pas largimit të Zinchenko te Arsenali, Guardiola është dashur më çdo kusht të gjejë një lojtar të krahut të majtë, dhe duke se arriti ta sjell në Etihad atë që ai deshti. Me këtë futbollist me shumë gjasë Man.City e mbyll verën me transferime. /Korneri.net

Artikulli paraprakKjo nuk ka ndodh që 51 vite në xhiron e parë në Serie A
Artikulli tjetërDepay dhe Paredes në Juventus