Foto Alfredo Falcone - LaPresse24/11/2016 Roma ( Italia)Sport CalcioRoma - Vik. Plzen Girone EEuropa League 2016 2017 - Stadio Olimpico di RomaNella foto:esultanza dzeko e perottiPhoto Alfredo Falcone - LaPresse24/11/2016 Roma (Italy)Sport SoccerRoma - Vik. Plzen Round EEurope League 2016 2017 - Olimpico Stadium of RomaIn the pic:dzeko and perotti celebrates

E la tërë Evropën pa frymë, në momentin kur shënoi golin e pabesueshëm dhe të jashtëzakonshëm. Fjala është për anëtarin e Romës, Diego Perrotti, i cili në ndeshjen e pestë në Europa League kundër Viktoria Plzen, i mahniti të gjithë me golin e shënuar.

Për më tepër shikone videon, sepse çdo koment është i tepërt. Roma në fund fitoi 4:1.

 

Artikulli paraprakE pabesueshme: Inter pëson humbje në Izrael dhe eliminohet nga Europa League
Artikulli tjetërFesta e basketbollistëve të Tiranës në autobus [VIDEO]