Mbrojtësi i Interit, 24-vjeçari kolumbian Jeison Murillo, pa asnjë diskutim ka shënuar golin më të bukur në këtë fillim viti, dhe mund të luhet lirisht se vështirë mund të përsëritet një gol si ky, e aq më pak nga një mbrojtës.

Goli i Murillos që mund ta shikoni në video, sigurtë do të shpallet më i miri për 2017.

 

 

Artikulli paraprakKalinic në Kinë? Fiorentina është pajtuar lojtari…
Artikulli tjetërSuperndeshje, Inter në çerekfinale vetëm pas vazhdimeve