Nuk mbahet në mend një statistikë dhe ndeshje e tillë.

Inter shënoi fitore ndaj Brescia me rezultattë thellë 6-0, në ndeshjen në të cilën besoni apo jo gol shënuan gjashtë futbollistë të ndryshëm, që mund të ndodh në një prej 100 ndeshjeve apo edhe më shumë, shkruan Korneri.net

Për Interin më tepër ishte një trening i lehtë pasi golat i shënonin shumë lehtë dhe bukur. Serinë e nisi me një gol të bukur (volej) Ashley Young pas asistimit të Alexis Sanchez, me këtë të fundit që shënoi nga penalltia golin e dytë.

Në sekondën e fundit të pjesës së parë Danilo D’Ambrosio shënoi për rezultatin e pjesës së parë.

Në të dytën e nisi me gol edhe mesfushori Roberto Gagliardini, ndërsa më vonë realizuan edhe dy lojtarët që hynë në lojë në pjesën e dytë, Christian Eriksen me golin e parë në Serie A, dhe Antonio Candreva.

Inter ka 64 pikë, por -8 nga lideri Juventus. /Korneri.net

Artikulli paraprakReprezentuesi kosovar ndyshon klubin
Artikulli tjetërGet Rid of Opp Loans Once and For All