Fitorja e bukur dhe e merituar kundër Romës nuk ishte e mjaftueshme për të rikthyer paqen te Milan.

Pioli ende duhet të numërojë mungesat në funksion të ndeshjes delikate kundër Udineses. Mandzukic, Ibrahimovic, Calhanoglu dhe Bennacer sigurisht që nuk do të jenë në lojë, por lista pritet të jetë më e gjatë, përcjell Korneri.net

TOMORI DHE CALABRIA TË LODHUR – Në seancën e sotme stërvitore, Tomori dhe Calabria ndalën stërvitjen, të dy luftuan me një lodhje të lehtë të muskujve. Të dy do të vlerësohen nesër në mëngjes, por përqindjet e moslojës së tyre të mërkurën mbrëma janë shumë të larta. Në vend të italianit, balotazhi do të jetë midis Dalot, favorit dhe Kalulu që është opcion i hapur, ndërsa çifti Kjaer-Romagnoli do të shihet në qendër të mbrojtjes. Vëmendje gjithashtu për periudhën e mundshme të pushimit për Saelemaekers me spanjollin Castillejo së bashku me Rebic dhe Diaz me Leao në fund të sulmit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here