Raportet e fundit të mediave britanike, bëjnë të ditur se skuadra londineze e Arsenalit ka arritur marrëveshje me dy skuadra të La Ligas për yjet e tyre, me Valencian për Shkodran Mustafin dhe me Deportivo La Corunan për Lucas Perez.

Po sipas raporteve të mediave angleze, Mustafi dhe Perez janë momentalisht në Londër për të kryer vizitat mjekësore dhe më pas do të zyrtarizohen si lojtarë të Arsenalit.

Raportohet poashtu se Mustafi do ti kushtojë Arsenalit 35 mln funta, kurse Perez 17.1 mln.

Artikulli paraprakLajm i hidhur për Kosovën: FIFA i kthen përgjigje negative për yllin e saj
Artikulli tjetërPranimet nga FIFA, Kosovës i shtohen milion euro në llogari