Gjyqtari meksikan Oscar Macias u bë një hit viral brenda natës pasi shpëtoi gol të pastër në ndeshjen e djeshme të kampionatit meksikan.

Cruz Azul udhëhoqi 2-0 ndaj Toluca në minutën e 36-të dhe nikoqirët patën një rast për të zgjidhur ndeshjen. Sulmuesi Cruz Azula anashkaloi portierin dhe gjuajti në rrjetën e zbrazët, por goditi shtyllën. Shoku i tij i skuadrës vrapoi në topin e bllokuar dhe e dërgoi atë në rrjetën bosh, por mysafirët u shpëtuan nga gjyqtari, përcjell Korneri.net

Ai, duke ndjekur akcionin, e gjeti veten saktësisht në rrugën e topit që shkjonte në portë, dhe pa dashje e qëllon topi në këmbë dhe doli jashtë. Lojtarët e Cruz Azula panë me mosbesim atë që ndodhi dhe i shpjeguan Macias se ai kishte shpëtuar golin e sigurtë, por gjyqtari u bë kinse nuk ndodhi asgjë. I ftohtë akull, ai sipas rregullave ua ktheu topin nikoqirëve.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, mysafirët zvogëluan epërsinë në 2: 1 në minutën e 44-të, dhe në minutën e dytë të pjesës së parë barazuan në 2: 2. Sidoqoftë, Macias u “shpëtua” nga Guillermo Fernandez, i cili shënoi në minutën e 63-të për 3:2 dhe fitoren e Cruz Azul. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here