Askush nuk kishte dëshirë që kjo të ndodh, por shorti ishte i tillë. Në gjsymëfinale të Copa del Rey për këtë edicion do të përballen favoritët, Atl.Madrid dhe Barcelona, përkundër shpresës se do të ishte finalja e sivjetme.

Këto dy skuadra do të përballen në dy akte atë në Vicente Calderon dhe më pas në Camp Nou me 1 dhe 8 shkurt, ndësa fati deshti që ghysmëfinalja tjetër të jetë Celta Vigo –Deportivo Alaves.

 

Artikulli paraprakNadal në finale pas duelit të vështirë dhe të lodhshëm ndaj Dimitrov
Artikulli tjetërArdhmëria e tij e dyshimtë