Tashe  tutje gjithmonë një apo dy më herët do t’iu informojmë edhe për gjyqtarët që do t’i referojnë ndeshjet e Vala Superligës së Kosovës në futboll. Kjo xhiro nis të premten me ndeshjen Trepça 89-Liria, kurse ndeshja kryesore zhvillohet të shtunën në dremnas ndërmjet Feronikelit dhe Pirshrtinës.

 • E premte 23.09.2016
 • Trepça-89 – Liria
 • A.Tahiri, L.Muhadri, E.Zeqiri, I.Shuleta
 • E shtune 24.09.2016
 • Feronikeli – Prishtina
 • F.Tahiri, J.Musolli, B.Rama, M.Baliu
 • Hajvalia – Llapi
 • B.Batalli. B.Kepuska, A.Peshteri, M.Bejtullahu
 • E diele 25.09.2016
 • Besa – Drita
 • H.Hajdari, D.Preniqi, R.Hyseni, K.Vula
 • Gjilani – Trepça
 • B.Kosumi, A.Latifi, M.Berisha, B.Jahmurataj
 • Ferizaj – Drenica
 • S.Isufi, F.Jakupi, F.Sekiraqa, N.Rraci
Artikulli paraprakZyrtare: Busquets vazhdoi me Barcelonën
Artikulli tjetërNjeriu më i pasur ne Afrikë ka kohë që dëshiron ta blej klubin londinez