Thomas Muller mendon se Bajerni i Mynihut është eliminuar nga Champions League për shkak të gabimeve të gjyqtarëve.

Sulmuesi anësor i Bajernit tw Myunihut, nuk është i kënaqur aspak me paraqitjen e gjyqtarit Viktor Kasai, shkruan “Goal.com”.
“Ne nuk bënë një performanc të përsosur, por ne vepruam si njerëz. Nëse shikoni mënyrën e gjërave, është jashtëzakonisht e vështirë, ne kemi luajtur 10 kundër 14, asistenti kishte pamje të qartë tek goli i barazimit”, u shpreh Muller.
Gjyqtari i ndeshjes Real-Bajern me vendimet e tij ishte protagonist kryesor i eliminimit të bavarezëve nga Champions League.

Kujtojmë që Real Madrid fitoi 4-2 dhe në këtë mënyrë u kualifikua për në gjysmëfinale të Champions Leagues.

 

Image

Artikulli paraprakBarcelona – Juventus, formacionet e mundshme….
Artikulli tjetërFOTO – LAJMI I DITËS: A ka vend për dyshime? Hungarezi Kassai me ndihmësit e tij priten nga zyrtarët e Real Madrid në orët e para të ditës së sotme!