Këtë vikend zhvillohen ndeshjet e javës së 15-të, në Vala Superligën e Kosovës në futboll, dhe padyshim ndeshja kryesore zhvillohet në Kastriot, ku Prishtina vendasve e mirëpret rivalin e vjetër Besën nga Peja.
Janë caktuar edhe gjyqtarët e kësaj xhiroje, andaj mund t’i lexoni një nga një se kush dhe ku do të referojë.

E shtune 19.11.2016 Ora 13.00
Prishtina – Besa (Ndeshja zhvillohet ne Kastriot ne stadiumin “Agron Rama’)
M.Baliu, E.Baliqi, K.Bajrami, S.Isufi

Drenica – Gjilani
N.Rraci, F.Abrashi, A.Latifi, F.Tahiri

E diele 20.11.2016 Ora 13.00
Drita – Liria
B.Kosumi, J.Musolli, E.Zeqiri, T.Maloku

Trepça – Hajvalia
B.Gashi, F.Jakupi, B.Rama, I.Shuleta

Llapi – Trepça-89
G.Nuza, D.Preniqi, B.Morina, H.Hajdari

Ferizaj – Feronikeli
B.Jahmurataj, F.Sekiraça, R.Hyseni, L.Mustafa

Artikulli paraprakRoberto Carlos lavdëron Marcelon
Artikulli tjetërIdeja e “Liberty Media” për një garë të F1 në Las Vegas