Kanë dal emrat e gjyëtarëve të ndeshjeve për xhiron e 32-të, të parafundit në Superligë.

Ndeshja kryesore luhet në Gjilan, ku skuadra e Mezanit e prret Ballkanin, ëe konsiderohet edhe ndeshja për titull, pavarësisht se një ditë më herët Drita lun në shtëpi me Drenicën, shkruan Korneri.net

Duke e ditur që kjo ndeshje është shumë e rëndësishme dhe gjithë sytë do të të fokosuar aty, pse gjyqtari i ndeshjes është Tefik Maloku që ka bërë shumë gabime sivjet, e jo Genc Nuza, që do të jetë në ndeshjen aspak interesante Prishtina-Flamurtari.

Sigurisht se tash tërë opinion futbolldashës do ta shikojnë më vëmendje këtë duel në Gjilan dhe referimin e Malokut, i cili do të ndihmohet nga anësori me përvojë të madhe, Fatlum Berisha dhe Besnik Morina,

Shpresojmë që ndarja e drejtësisë do të jetë në nivelin e knaqshëm. /Korneri.net

Artikulli paraprakPanathinaikos zyrtarizon ish-basketbollistin e Lakers
Artikulli tjetërLeipzig skuadra e vetme serioze për Rashicën, Milan dhe Liverpool ishin vetëm spekulime që t’i rritet çmimi