Jami në prag të ndeshjeve të xhiros së 14-të, në Vala Superligën e Kosovës në futboll, javë kjo e cila nis të premtën me ndeshjen Drenica-Trepça ’89, dhe normalisht përfundon të dielën.
Ka mjaftë ndeshje interesante që mund edhe ta ndryshojnë renditjen tabelare, derisa pak më herët është bërë zyrtare edhe lista e gjyqtarëve që do të referojnë këtë javë.

Artikulli paraprakTop golashënuesit europian: Zhduket Ronaldo
Artikulli tjetërŠkriniar te Barcelona? Ja çfarë tha lojtari