Në ndeshjen Liria-Besa e cila zhvillohet të shtunën pasdite, do të referojnë tre gjyqtarë Italian, Michele Scarpino, Salvatore Tuttifrutti dhe Alfonso Gallo, ndërsa gjyqtari i katërt do të jetë Antonio Uncini, por edhe vëzhgues do të jetë Cristiano Ascari, shkruan Korneri.net.

Sipas asaj që ka mësuar redaksia jonë “Korneri.net”, kjo nuk do të jetë hera e fundit që gjyqtarë jashtë Kosovës do të referojnë në Superligën tonë, pasi priten edhe të tjerë nga Shqipëria dhe rajonia apo më largë pas nënshkrimit të marrëveshjes me disa Fedetata të futbollit, kështu që ky është vetëm fillimi.
Më poshtë mund t’i shihni emrat e gjithë gjyqtarëve të xhiros së 17-të. /Korneri.net

Artikulli paraprakBonucci kërkohet nga skuadra më e madhe në botë
Artikulli tjetërKy mund të jetë destinacioni i ri i Arda Turan