Në vazhden e konsolidimit të skuadrës për stinorin pranveror 2021, drejtuesit e klubit kanë përmbyllur edhe dy marrëveshje me dy futbollistë.

Fjala është për qendërmbrojtësin, Eglantin Gjoni, i cili më herët ishte pjesë e Laçit kurse se fundmi u aktivizua në KF Llapi. Gjoni ka nenshkruar kontratë deri në fund të këtij kampionati me mundësi vazhdimi.

Ndërkohë, edhe mesfushori Donald Rapo, do të veshë fanelën kuq e zi , deri në fund të ketij kampionati. Rapo se fundmi u aktivizua të skuadra e Laçit në Shqipëri.

Drejtuesit e klubit gjatë ditëve në vijim , do të prezantojnë edhe përforcime tjera.

Artikulli paraprakBenzema duhet të shkojë në gjykatë për shantazhe dhe skandale seksuale
Artikulli tjetërCIES përditëson listën e më të shtrenjtëve, Messi e Ronaldo jashtë 10-shes