Ndeshje shumë e kujdesshme, me pak raste, me Ballkanin që e mbajti topin më shumë, por me Feronikelin që luajti jashtëzakonisht mençur.

Pa gola përfundoi në ndeshja e parë gjysmëfinale në es Ballkanit dhe Feronikelit në Therandë, që për çudi pati një numër shikuesish në triubuna, por të cilët nuk panë gjëra të mira në lojë, mirëpo edhe ky rezultat nuk do të thotë se është shumë i mirë për Feronikelin pasi një barazim eventual me gola në Drenas, e dërgon Ballkanin në finale e madhe, shkruan Korneri.net

Vendasit patën më shumë nga loja, tentuan të realizojnë në çdo mënyrë, mirëpo hasi në mbrojtje shumë të fortë të mysafirëve të cilët kanë mundur të shënojnë gol të sigurtë në rastin më të mirë në ndeshje, kur pas një kundërsulmi të shpejtë Da Silva futet  në zonë duke e kaluar një lojtarë dhe portierin, topin e pasoi te Mendurim Hoti i cili nga afërsia gjuajti, dhe kur u mendua se do të shënonte gol, në momentin e fundit mbrojtësi Besnik Krasniqi me kokë e largoi topin nga vija fatale, për ta shpëtuar Ballkanin para ndeshjes së kthimit që luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” pas dy javësh.

Mirlind Daku në kohën shtesë pati mundësi të mirë, por gjuajtja e tij me kokë përfundoi mbi portë. /Korneri.net

Artikulli paraprakLlapi njofton se në ndeshjen ndaj Dukagjinit, mediet dhe gazetarët e kufizuar
Artikulli tjetërMunishi: “Ta bëjmë Tovërlanin Ministër të Mbrojtjes”