Sport Club “Gjilani” dhe mbrojtësi i krahut Armend Halili, kanë gjetur akordin e vazhdimit të bashkëpunimit për dy vitet e ardhëshme.

Paraqitjet e mira dhe siguria e futbollistit nga Prishtina, kanë bërë që drejtuesit e skuadrës kuq e bardh, të vijojnë tutje bashkëpunimin me mbrojtësin e krahut të majt.

Armend Halili, i cili skuadrës së Gjilanit ju kishte bashkangjitur para dy edicioneve, më saktësisht në afatin kalimtar veror të vitit 2018, sot ka nënshkruar kontratën e re ku do ta mbajë atë si pjes e skuadrës së Gjilanit edhe për dy sezonet e ardhëshme.

Artikulli paraprakNjoftim i rëndësishëm i FC Dritës para ndeshjes ndërkombëtare
Artikulli tjetërSuper transferimi i Ballkanit