Një tjetër fitore për Gjilanin në Superligë.

Skuadra e Gentijan Mezanit sipas parashikemeve mposhti Dukagjinin në Klinë me rezultat dhe kështu mbetet katër pikë mbrapa lideres dhe rivalës së qytetit Dritës, shkruan Korneri.net

Është interesant thë theksohet se për 9 minuta u shënuan tre gola.
Keita Rezak dhe autogoli i Arbër Shalës i dhanë epërsinë e shpejtë Gjilanit, derisa vendasit u kthyen në lojë me golin e Abu Kamara.

Megjithatë për fitorën e pastërt të Gjilanit shënoi Fiton Hajdari, i cili i dha fitorën e rradhës “Skifterave”.

Pas kësaj fitore Gjilani aktualisht me 51 pikë ndhohet në pozitën e dytë. /Korneri.net

Artikulli paraprakDrita e para edhe më tutje, fitoi edhe te Vushtrria
Artikulli tjetër3 Mistakes In Smart Dog Toys That Make You Look Dumb