Gjilani shënoi fitore minimale mnë shtëpi ndaj kampionit aktual Feronikelit 1:0, dhe me shumë gjasë edhe vendosi për fatin e kampionatit në Vala Superligë, sepse pas kësaj humbje gjasat e Feronikelit për titull përfunduan, ndërsa krejt çfarë mund të bëjë tash skuadra e drejtuar nga Afrim Tovërlani është ta synoj së paku pozitën e dytë.
Golin e tri pikëve për Gjilani i siguroi zëvendësuesi gëzim Rusi që shënoi metë nis pjesa e dytë.

Loja në përgjithsësi ishte shumë e fortë dhe interesante, por duhet pranuar se më shumë patën mundësi për gola vendasit që vetëm në pjesën e parë kanë mundur të shënojnë së paku dy herë, andaj rezultati final ishte epilog real.

Artikulli paraprakLlapi vazhdon me fitore në shtëpi dhe drejtë pozitës së dytë
Artikulli tjetërNga Peruzzi tek De Gea, portierët duan lavdinë e tyre në futboll!