Gjilani e Feronikeli kanë barazaur mes vete në ndeshjen e javës së dytë në Superligën e Kosovës, të zhvilluar në Gjilan. Të dy skuadrat shënuan nga një herë për tëbyllur ndeshjen me rezultat të barabart 1-1.

Gjilanasit patën një pjesë të parë më të mirë se dy herë kampioni i Kosovës, andaj këtë pjesë loje e mbylli në favor të tyre me autogolin qesharak të realizuar nga Lulzim Doshlaku.

Feronikeli në pjesën e dytë hyri më e vendosur për barazim andaj goli erdhi shpejtë kur në minutën e 46-të, barazoi Mark Milicaj.

Në vazhdim gola tjerë nuk pati, andaj ky epilog i ndeshjës ishte më se real për atë se çka dhanë skuadrat në tapetin e blertë.

Pas këtij barazimi të dy skuadrat kanë nga katër pikë në rrafhitjën tabelare.

Artikulli paraprakSpanjollët Fabregas dhe Morata ia fitojnë ndeshjen kampionëve (Video)
Artikulli tjetërBesa i’a terroi Dritës në Pejë