Nuk ka fitues në Gjilan, ku skuadra vendase barazoi 1:1 me Llapin. Ishte lojë pa ndonjë persion të madh ku futbollistët në fushë dhanë gjithçka për të fituar, mirëpo ndoshta edhe u kënaqën me një pikë të fituar.
Zgjim Mustafa e kaloi Gjilanin në epërsi pas një periudhe të mirë të vendasve, kur Llapi barazoi në sekondat e fundit të pjesës së parë kur penalltinë e ktheu në gol Florim Bërbatovci.
Llaoi me këtë barezim po largohet nga pozita e dytë apo e tretë që është edhe synim i klubit.

Artikulli paraprakFeronikeli fitoi në Mitrovicë dhe e dërgon me shumë gjasë Trepësn në ligën e parë
Artikulli tjetërJuventus fitoi pikët e titullit, Roma ndalet nga Atalanta, Lazio barazoi në fund