Sulmuesi spanjollo – brazilian i Chelsea, Diego Costa, me gjasa të mëdha do të largohet nga Chelsea gjatë kësaj vere dhe ofertat për të nuk janë të pakta, shkruan “Korneri.net”.

Costa mund ti bashlohet klubin e tij të mëparshëm, Atletico Madrid, por ndalimi i regjistrimit të transferimit duket se ka shkaktuar komplikime në marrëveshje.

Nga ana tjetër sipas prestigjozes spanjolle “AS”, gjiganti turk Besiktas, ka të gatshme një oferte për Diego Costa dhe kjo ofertë mund të jetë lehtë e pranueshme nga Chelsea, kurse për sulmuesin kampionët e Turqisë kanë përgatitur pagë më të mirë se sa që merrë të Chelsea aktualisht./Korneri.net.

Artikulli paraprakIgli Tare po punon për zëvendësuesin e Biglia
Artikulli tjetërLlapi “evropian” nuk i largon lojtarët e vet