during the UEFA Europa League group A match between Manchester United FC and FC Zorya Luhansk at Old Trafford on September 29, 2016 in Manchester, England.

Klubi holandez i Ajax vazhdimisht prodhon talentë të klasin botëror dhe më pas i shet ata në klubet e mëdha evropiane.

I tillë është edhe sulmuesi, Kasper Dolberg, i cili kërkohet me ngulm nga gjiganti gjerman Borussia Dortmund.

Sipas mediave gjermane dhe holandeze, për Dolberg Dortmund ka bërë zyrtare një ofertë prej 20 mln euro.

Artikulli paraprakMilan e ka seriozisht për Aubameyang: Ja plani i kinezëve për ta transferuar sulmuesin e Borussia Dortmund
Artikulli tjetërPunë e kryer: Zarate largohet nga Fiorentina, ja skuadra e tij e re