Sipas shkrimeve më të fundit në portalet britanike, zyrtarët e Chelsea janë të gatshëm të paguajnë plot 34 milion funte për të siguruar shërbimet e meksikanit të Bayer Leverkusen, Javier Hernandes (Chicharito).

Ish sulmuesi i Manchester United dhe Real Madrid ka regjistruar paraqitje të mira në Bundesligë, duke shënuar 22 gola në 43 paraqitje për Leverkusen.

Artikulli paraprakChelsea kërkon portier! Ja tre emrat e lakuar në mediat britanike
Artikulli tjetërRonaldo merr tjetër çmim! Ja si e cilëson krahasimin me Lionel Messi