Manchester City dëshiron të sfidojë Chelsean për mbrojtësin e djathtë të Real Madridit, Danilo.

Londinezët bënë një ofertë prej 31 milionë euro në Madrid. Por klubi i drejtuar nga Guardiola do të bëjë të njëjtën gjë dhe, mund ta shikojnë vetën mbi rivalët në garën për mbrojtësin brazilian.

Manchester City nuk dëshrion ta hymbë dhe këtë brazilian si Alves dhe momentalisht mendohet se qytetarët janë takuar përsonalisht me lojtarin për ta bindur për termat personal./Korneri.net.

Artikulli paraprakBarcelona nuk e pranon ofertën e Romës
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Milan-Dortmund