Ish-mesfushori i gjigantit gjerman Bayern Munchen, Ze Roberto, edhe pse 42 vjeç vazhdon të jetë aktiv në futbollin brazilian, madje në këtë moshë e ka fituar titullin kampion me Palmeiras.

Sipas raporteve të fundit në mediat braziliane, Ze Roberto ka një ide të jashtëzakonshme për tu solidarizuar me klubit qu u shua pas fatëkeqësisë ajërore.

E qëllimi i Ze Roberto është që tashmë të bëhet pjesë e skuadrës Chapecoense për një vit, dhe atë pa pagesë në shenjë respekti dhe solidariteti për viktimat e ekipit.

Artikulli paraprakJuventus, javën e ardhshme arrihet marrëveshja me yllin belg
Artikulli tjetërHerolind Shala i siguron fitoren Kasimpasa-s në kupën e Turqisë [VIDEO]