Trajneri i Kombëtares së Gjermanis, Joachin Low, ka zbuluar listën e të ftuarëve për dy ndeshjet miqësore të muajit nëntor, San Marinos dhe Italisë. Kujtojmë që nga të ftuarit e Low bie në sy emri i zbulimit të Bayer Leverkusen, Benjamin Henrichs.

Lista komplete është kjo:

Portierët: Manuel Neuer (Bayern München), Bernd Leno (Bayer Leverkusen), Marc-André ter Stegen (FC Barcelona). Mbrojtësit: Jerome Boateng (Bayern München), Yannick Gerhardt (VfL Wolfsburg), Jonas Hector (1. FC Köln), Benjamin Henrichs (Bayer Leverkusen), Benedikt Höwedes (Schalke 04), Mats Hummels (Bayern München), Joshua Kimmich (Bayern München), Shkodran Mustafi (FC Arsenal), Sebastian Rudy (1899 Hoffenheim), Jonathan Tah (Bayer Leverkusen).

Mesfushorë dhe sulmues: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Serge Gnabry (Werder Bremen), Mario Gomez (VfL Wolfsburg), Leon Goretzka (Schalke 04), Mario Götze (Borussia Dortmund), Ilkay Gündogan (Manchester City), Sami Khedira (Juventus Turin), Toni Kroos (Real Madrid), Max Meyer (Schalke 04), Thomas Müller (Bayern München), Kevin Volland (Bayer Leverkusen), Julian Weigl (Borussia Dortmund).

Artikulli paraprak“Tronditet” Stambolli: Basaksehir e “viktimizon” edhe Galatasaray-in [VIDEO]
Artikulli tjetërDeklartë “bombë” e Pippo Inzaghi: Nëse Higuain kushton 90 mln euro, sa ka qenë vlera ime dhe e Vieri-t?