Gjermania vazhdon të jetë perfekte, e fortë dhe e pamposhtur në eliminatore të Botërorit, duke arritur fitoren e shtatë nga po aq ndeshje.
Kampionët aktual botëror edhe pse me vështirësi, fituan 1:2 në Çeki, me golae Werner dhe Hummels. Për vendasit realizoi Darida, shkruan Korner.net.

Përfaqësuesja e Anglisë fitoi 0:4 ndaj Maltës në një ndeshje e cila deri në minutën e 86 ishte 0:1, por kështu është kur luan me kundërdhtar të dobët pasi “albionët” shënuan edhe tri herë të tjera me Ryad Bertrand, Danny Welbeck dhe Harry Kane që e hapi serinë e golave.
Anglia është e para me 17 pikë, dy më shumë se Sllovakia. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilani ishte shumë pranë Aubameyang, ja arsyeja se pse nuk u transferua në Itali
Artikulli tjetërLojtarët U23 që kanë krijuar më së shumti raste edicionin e kaluar