E ardhmja e francezit Arsene Wenger duket gjithnjë e më larg Arsenalit.

Edhe pse ka kontratë deri në vitin 2019-të me londinezët, Wenger do të largohet në fund të sezonit nga Arsenali pasi tanimë ka kundër edhe tifozët të cilët presin me padurim lamtumirën e tij, përcjrll Korneri.net

Drejtuesit e klubit nga Emirates po mendojnë për pasuesin e francezit dhe për momentin favoriti më i madh për të marrë drejtimin e Arsenalit në verë është trajneri aktual i kombëtares gjermane Joachim Loew i cili pritet të largohet nga përfaqësuesja e pancerave në përfundim të Botërorit, Rusi 2018. /Korneri.net

Artikulli paraprakEfekti “Milan”, 70 mijë tifozë në stadium për Arsenalin në Europa League
Artikulli tjetërArsenali me një këmbë në çerekfinale